Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Wtorek, 23 Lipiec 2024
Biuletyn Informacji Publicznej

Placówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty decyzją SPiKU.5470.4.2020 z dnia 13 lipca 2020 r.        cen

Podsumowanie konkursów organizowanych przez Oddział Łomża PSNJN i CEN w Łomży

26.06.2024

10 czerwca w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych w roku szkolnym 2023/2024 przez Oddział Łomża PSNJN we współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli oraz szkołami z naszego regionu.

W bieżącym roku szkolnym rekordowa liczba uczniów z naszego okręgu  awansowała do finału Ogólnopolskiego Konkursu „Lust auf Lesen?” organizowanego przez Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Etap regionalny konkursu odbył się w marcu bieżącego roku w Szkołach Katolickich.

Pani Iwona Czaplicka – prezes Oddziału Łomża PSNJN, pan Zbigniew Kossakowski – Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży oraz pani Sylwia Bzura – koordynatorka etapu rejonowego konkursu wręczyli uczniom z najwyższymi lokatami w etapie rejonowym nagrody w postaci kart podarunkowych do sieci sklepów Empik, ufundowane przez Oddział Łomża PSNJN. Liczymy, że dzięki takim nagrodom uczniowie będą mieli szanse zakupić materiały przydatne do doskonalenia swoich umiejętności językowych.

 

Wśród osób wyróżnionych znaleźli się:

Maciej Bogusz – Szkoła Podstawowa nr 5 w Zambrowie – opiekun: Małgorzata Pawelec-Kacprzak – LAUREAT 1 miejsca

Emilia Ewa Gardocka – Szkoła Podstawowa w Jarnutach – opiekun: Milena Godlewska – LAUREATKA KONKURSU

Inga Chrostowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Zambrowie – opiekun: Małgorzata Pawelec-Kacprzak – LAUREATKA KONKURSU

Julia Czarnecka – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce – opiekun: Agnieszka Popielarczyk – LAUREATKA KONKURSU

Kinga Kotara – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży: opiekun: Natalia Rachubka – FINALISTKA KONKURSU

Julia Krasowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Zambrowie – opiekun: Małgorzata Pawelec-Kacprzak – FINALISTKA KONKURSU

Bałażej Kosk – Szkoła Podstawowa Sióstr Misionarek Świętej Rodziny w Białymstoku – opiekun: Joanna Wilczewska – FINALISTA KONKURSU

 

Następnie podsumowano Międzyszkolny Konkurs „Frohe Ostern – Lapbook”, którego założeniem było wykonanie lapbooków z informacjami o tradycjach wielkanocnych w krajach niemieckiego obszaru językowego oraz w Polsce, a przez to także poszerzanie wiedzy kulturoznawczej uczniów o krajach języka obcego, którego się uczą w szkole z uwzględnieniem i poszanowaniem własnej kultury. Uroczystej prezentacji efektów tego konkursu dokonali pan Zbigniew Kossakowski – Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży, pani Justyna Brzóska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży oraz pani Iwona Czaplicka – prezes Oddziału Łomża PSNJN wraz z panem Damianem Święcicą – wieloletnim koordynatorem konkursu, a zarazem nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży.

Wyniki uczniów przedstawiają się następująco:

Kategoria

SZKOŁY PODSTAWOWE:

I miejsce ex aequo

Aleksandra Darmetko – Szkoła Podstawowa w Borkowie

Magdalena Kołakowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży

II miejsce ex aequo

Adam Kaliszewski – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce

Oskar Musiński – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

III miejsce

Marcel Bożomański – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

Wyróżnienia

Kamila Kozłowska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży

Oliwia Stankiewicz – Szkoła Podstawowa w Wiźnie

Nagrody Zarządu Oddziału Łomża:

Julia Lutrzykowska – Szkoła Podstawowa w Borkowie

Jakub Szczęsny – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kolnie

Igor Bloch – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce

Adam Bogumił – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolnie

Łucja Szymborska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jabłoni Kościelnej

Daria Krupa – Szkoła Podstawowa w Chludniach

Amelia Kapelańska – Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym

Kornelia Cieloszczyk – Szkoła Podstawowa w Lemanie

Liliana Amelia Chojnowska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży

Maja Chojnowska – Szkoła Podstawowa w Jarnutach

Zuzanna Trzaska – Szkoła Podstawowa w Konarzycach

Oliwia Piaścik – Szkoła Podstawowa w Zbójnej

 

Kategoria

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

I miejsce

Anna Laskowska – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce

II miejsce

Ewelina Kostro – Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka
w Wysokiem Mazowieckiem

wyróżnienie

Aleksander Szczepański – Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7
w Łomży

Nagrody Zarządu Oddziału Łomża:

Patrycja Kulesza – Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży

Kacper Zasztoft – Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży

Bartłomiej Rostek – Branżowa Szkoła I Stopnia w Laskowcu

Sabina Piotrowiak – Zespół Szkół Technicznych w Kolnie

 

Podczas spotkania został podsumowany również Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Historische Meisterwerke in den DACHL-Ländern”.  Głównym jego celem było przygotowanie collage’u ze znanymi obiektami historycznymi w krajach niemieckiego obszaru językowego. Poprzez samodzielną pracę oraz wyszukiwanie informacji  uczniowie mieli szansę pogłębić własną wiedzę na temat historii, architektury i kultury różnych krajów europejskich, poznać bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne Europy oraz rozwijać swoją kreatywność, a także nabywać kompetencje kluczowe w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

Dzięki współpracy Zarządu Oddziału Łomża PSNJN ze Studiem Reklamy Grafside udało się stworzyć niepowtarzalne zeszyty oraz naklejki z pracami uczniów, które zostały wręczone wszystkim uczestnikom obecnym na podsumowaniu konkursu. Z przyjemnością informujemy,  że prace będą stanowić okładkę publikacji opracowanej przez podlaskich germanistów z bazą synonimów i antonimów przydatnych w przygotowaniach do matury
z języka niemieckiego, która ukaże się jesienią tego roku.

 

Wyniki konkursu:

 

Kategoria – szkoły podstawowe:

I miejsce – Piotr Brzozowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jabłoni Kościelnej

II miejsce – Aleksandra Darmetko – Szkoła Podstawowa w Borkowie

III miejsce – Andżelika Filipkowska – Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym

Wyróżnienia:

Adam Kaliszewski – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce

Wiktoria Boroń – Szkoła Podstawowa w Kuziach

Amelia Gaczkowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jabłoni Kościelnej

Aleksandra Kłys – Szkoła Podstawowa w Borkowie

Łucja Głowacka – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce

Kornelia Cieloszczyk – Szkoła Podstawowa w Lemanie

Oliwia Jórzak – Szkoła Podstawowa w Małym Płocku

 

Kategoria – szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Aleksandra Dąbrowska – I Liceum Ogólnokształcące w Wysokiem Mazowieckiem

II miejsce – Karolina Smakowska – III Liceum Ogólnokształcące w Łomży

III miejsce – Julia Pomichowska – II Liceum Ogólnokształcące w Łomży

Wyróżnienia:

Sandra Patalan – Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży

Paweł Budkiewicz – VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

Oliwia Klepacka – Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku

Dawid Wolanowski – Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży

Jakub Kulikowski – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce

Zofia Żochowska – I Liceum Ogólnokształcące w Wysokiem Mazowieckiem

Gabriela Lenczewska – Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku

Nagrody Zarządu Oddziału Łomża PSNJN:

Jakub Zyśk – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce

Ilya Rychkov – Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku

Błażej Sienicki – I Liceum Ogólnokształcące w Wysokiem Mazowieckiem

Adam Radwański – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce

 

Wszystkim uczestnikom, opiekunom i rodzicom dziękujemy za udział w podsumowaniu. Uczniów zapraszamy do udziału w kolejnych naszych przedsięwzięciach.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania:

https://www.cen.lomza.pl/o-cen/galeria?more=1009889618